روف گاردن چیست

به فضای سبز ایجاد شده بر روی بام خانه و آپارتمان ها روف گاردن گفته می شود. در طراحی روف گاردن اغلب از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

فضای پشت بام خانه و آپارتمان می تواند محلی برای گذران اوقات فراغت باشد. با یک طراحی جذاب و استفاده از المان هایی مانند چمن مصنوعی روف گارن می توانید پشت بام خانه تان را به نحوه بسیار زیبایی به محلی برای تفریح و استراحت تبدیل کنید.

چمن مصنوعی روف گاردن

در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی که فضای کافی برای استراحت و بازی بچه ها وجود ندارد، از پشت بام به عنوان مکانی برای جمع شدن دوستان و همسایه ها دور هم استفاده می کنند. اغلب در طراحی فضای سبز روف گاردن از چمن مصنوعی به عنوان پوشش کف استفاده می شود. علت استفاده از این نوع چمن ها ایجاد حس طراوت و شادابی به محیط پشت بام است.

برای زیباتر شدن فضا می توانید از آلاچیق های آماده و سبک بر روی پشت بام استفاده نمایید. چند صندلی و یک میز کوچک می تواند محلی برای دورهمی های دوستانه باشد.

چمن مصنوعی روف گاردن

طراحی فضای سبز روف گاردن

بر روی چمن می توانید از گلدان ها کوچک و بزرگ که درون آنها گلهای طبیعی و گیاهان سرسبز آپارتمانی کاشته شده اند استفاده نمایید. زیبایی که گلهای طبیعی می توانند به محیط روف گاردن ببخشند وصف ناپذیر است.

همچنین می توانید برای زیباتر شدن محیط از یک آبنمای کوچک در گوشه ای از این فضای دلچسب استفاده کرده و محیطی بسیار آرامش بخش را برای خود و همسایه های تان به وجود بیاورید.

طراحی فضای سبز روف گاردن به کمک چمن مصنوعی یکی از روش هایی است ک معماران و طراحان دکوراسیون از آن بهره می گیرند. یکی از ایده هایی که در طراحی فضای سبز پشت بام می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، ساخت باغچه ای کوچک با گلها و گیاهان طبیعی زیبا و خوشبو است. تا فضایی با طراوت و دلنواز را برای تان ایجاد کند.

برخی از ساکنین اپارتمان ها و مجتمع های مسکونی از باربیکیو برای پخت و پز در فضای باز و هوای آزاد روف گاردن استفاده م کنند. همچنین می توانید یک گوشه ای از پشت بام را به محل بقازی و تفریح کودکان تبدیل کنید. فقط باید همه نکات ایمنی را رعایت کرده باشید. به عنوان مثال دیوارهای اطراف پشت بام را با استفاده از فنس های فلزی محکم بطور کامل پوشش دهید تا خطری برای بازی کودکان نداشت په باشد.

چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی مناسب روف گاردن

انواع چمن مصنوعی را می توانید برای استفاده در روف گاردن خریداری نمایید. اما به این دلیل که رفت و آمد و تردد در فضای پشت بام خیلی زیاد نیست بهتر است از چمن های مصنوعی با ارتفاع حدود ۳۵ میلیمتری استفاده کنید. بهترین مدا چمن مصنوعی برای روف گاردن مدل های بهاره هستند که طراوت و شاداب بیشتری به فضای پشت بام می دهند. هرچند می توانید انواع مدل های دیگر این محصول را از فروشگاه چمن مصنوعی ایرانیان چمن خریداری نمایید.

چمن مصنوعی روف گاردن

نظافت و نگهداری روف گاردن

نظافت چمن مصنوعی روف گاردن کار چندان سختی نیست. میتوانید با استفاده از یک جاروبرقی ساده، زباله و گرد و خاکی که بر روی سطح چمن نشسته است را به راحتی تمیز کنید. همچنین امکان شستشوی چمن مصنوعی به وسیله آب نیز وجود دارد. بهتر است از واترجت برای این کار استفاده کنید تا آب تحت فشار گرد و خاک و کثیفی مابین الیاف چمن را کاملا تمیز کند.

این چمن ها هزینه نگهداری بسیار پایین تری نسبت به انواع چمن طبیعی دارند. زیرا اولا نیازی به هرس کردن مداوم نداشته و دوم به آبیاری نیازی ندارند. بنابراین خرید چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه تر از چمن طبیعی با قیمت مشابه است.