چمن مصنوعی حیاط مدرسه

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه


استفاده از چمن مصنوعی در حیاط مدرسه

مدرسه محلی است که دانش آموزان نیمی از زمان خود را بصورت روزانه در آن می گذرانند. زمانی که می خواهند برای تفریح یا بازی به حیاط مدرسه بیایند ممکن است به دلیل کمبود فضا هنگام بازی زمین بخورند و اگر پوشش حیاط مناسب نباشد می تواند باعث آسیب دیدن آنها شود.

برخی مدرسه ها نیز کلاس ها و مسابقات ورزشی درون حیاط برگزار می کنند و با توجه به آسفالت کف شاید محل چندان مناسبی برای برگزاری این کلاسها و مسابقات ورزشی نباشد. بنابراین چه باید کرد ، چه پوششی برای حیاط مدارس مناسب است تا هم دانش آموزان با استفاده از آن لذت ببرند و رضایت داشته باشند و هم مدیران مدارس هزینه زیادی پرداخت نکنند؟

چمن مصنوعی یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش حیاط مدرسه است که علاوه بر زیبایی و کارایی که دارد می تواند محیط امنی را برای بازی ، تفریح و ورزش دانش آموزان ایجاد کند. از طرف دیگر هزینه خرید چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه و هزینه های جانبی شامل نصب و نگهداری چندان مورد نیاز نیست و با حداقل قیمت می توانید حیاط مدرسه را سبز پوش کنید!

چه نوع چمن مصنوعی برای مدرسه مناسب است؟

حیاط مدارس یکی از مکان هایی است که بسیار پرتردد بوده و معمولا تراکم جمعیت بالایی دارد. به ویژه زمانی که دانش آموزان برای زنگ تفریح وارد حیاط می شوند. در این صورت اگر حیاط مدرسه ۲۰۰ متر مربع باشد و بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دانش آموز در حیاط مشغول بازی و ورزش باشند شاید کمتر از ۱.۳ متر مربع به هر دانش آموزش اختصاص یابد. خوب این موضوع می تواند برای خرید چمن مصنوعی یکی از مهم ترین پارامتر ها باشد.

چمن مصنوعی زمین فوتبال که تقریبا ۷۰۰۰ متر مربع را پوشش می دهد با وجود ۲۲ بازیکن که در زمین ورزشگاه در حال اجرای مسابقه هستند به ازای هر نفر ۳۱۸ متر مربع فضا وجود دارد و فشار بسیار کمی بر روی چمن مصنوعی وارد می شود.

چمن مصنوعی حیاط مدرسه

نکات مهم برای خرید چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی برای مدرسه کار چندان سختی نیست ولی باید به چند نکته ای که در ادامه به آنها اشاره می کنیم دقت داشته باشید تا بهترین انتخاب برای خرید را انجام دهید.

  • تراکم چمن مصنوعی
    همانطور که گفته شد حیاط مدرسه یکی از پر تردد ترین و پر تراکم ترین فضای موجود در مدرسه ها است. پس باید در هنگام خرید دقت کنید که تراکم چمن مصنوعی بالا باشد تا در اثر ایجاد فشار یا ترددهای بالا دچار گسسته گی و فرسودگی زودهنگام نشود و برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده نمایید.
  • ارتفاع چمن
    بهترین ارتفاع چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه بین ۱۰ تا ۲۵ میلیمتر است. البته می توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان از مدل هایی که دارای ارتفاع بیشتری هستند هم استفاده نمایید. در اینصورت می بایست فضای بین الیاف چمن مصنوعی را با سیلیس پر کنید تا کار نظافت و نگهداری آنها راحت تر باشد. زیرا الیاف با ارتفاع بلند می تواند موقع تمیزکاری وقت و هزینه بیشتری برای تان داشته باشد.
  • مقاومت الیاف
    در هنگام خرید چمن مصنوعی به جزئیات محصول با دقت نگاه کنید و حتما برای حیاط مدرسه از مدل هایی که دارای مقاومت بالاتری هستند استفاده کنید. این موضوع به این خاطر اهمیت دارد که تردد دانش اموزان درون حیاط بسیار زیاد است و از طرف دیگر به علت بازی و ورزش کردن در حیاط مدرسه می تواند در صورت پایین بودن مقاومت چمن مصنوعی سبب کاهش عمر مفید این محصول شود.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید می توانید با مشاورین ما در فروشگاه چمن مصنوعی ایرانیان چمن در تماس باشید.

مطالب پیشنهادی

چمن مصنوعی برای باشگاه
چمن مصنوعی برای باشگاه

چمن مصنوعی یک ایده عالی برای استفاده از اماکن ورزشی و تفریحی مانند باشگاه…

چمن مصنوعی برای کافه
چمن مصنوعی برای کافه

استفاده از چمن مصنوعی یک راه حل ساده و مقرون به صرفه برای صاحبان…

چمن مصنوعی برای زمین فوتبال
چمن مصنوعی برای زمین فوتبال

مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی زمین فوتبال فوتبال ورزشی است که معمولا دیده…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*
*