بیشتر خانه های ویلایی و آپارتمان ها با معماری ایرانی فضایی مانند بالکن و تراس دارند که به عنوان رکن اصلی برای خرید یا اجاره یک واحد مسکونی تبدیل شده است. در برخی از خانه ها مساحت این فضا می تواند از یکی دو متر تا چند صد متر متغیر باشد. البته در بیشتر مواقع با بی توجهی به طراحی این فضا شاهد بالکن و تراس هایی هستیم که نمای زیبایی ندارند و اغلب با نمای آنها متشکل از دیوارهای آجری و کفپوش های موزاییکی یا سیمانی است.

اما خوشبختانه با وجود محصولات تزئینی جدید مانند چمن مصنوعی برای بالکن و تراس دیگر لزومی ندارد که نگران ایجاد فضای شاد و دلباز در محیط خانه خود برای استراحت یا بازی بچه ها باشید. وجود رنگ سبز به عنوان کفپوش برای فضای بالکن و تراس قطعاً در افزایش روحیه شما موثر خواهد بود و از طرف دیگر باعث زیباتر شدن محیط خانه می شود.

همانطور که می دانید وقتی در یک محیط سرسبز استراحت می کنید به جهت کاهش استرس می توانید انرژی های مثبت از محیط پیرامون خود جذب کنید. حال اگر بتوانید این محیط را با استفاده از نصب چمن مصنوعی بالکن و تراس در فضای خانه و آپارتمان خود ایجاد کنید، چقدر می تواند انرژی بخش و خوب باشد.

اگر می خواهید از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس خانه و آپارتمان خود استفاده کنید، در ادامه مطلب مهم ترین مزایای خرید چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس را همراه با نکات منفی و مثبت این محصول را کاملاً بررسی کرده ایم تا در صورت نیاز بتوانید علاوه بر آگاهی از قیمت چمن مصنوعی برای بالکن خرید مطمئن تری داشته باشید. همچنین نمونه هایی از زیباترین مدل های چمن مصنوعی برای بالکن را در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد.

چمن مصنوعی برای بالکن یکی از روش هایی است که می توانید فضای تراس خانه تان را شیک و زیبا کنید. استفاده از فضای بالکن در اغلب خانه ها به عنوان محلی برای استراحت اعضای خانواده در یک فضای سر سبز و زیبا مرسوم است. اگر کمی وقت بگذارید می توانید با استفاده از چند گلدان و گیاهان آپارتمانی با طراوت به زیباسازی باکن و تراس خانه تان بیفزایید.

استفاده از چمن مصنوعی در بالکن چه مزیتی دارد؟

برای زیباتر شدن فضای تراس می توانید از چمن مصنوعی با طرح های بهاره و پاییزه استفاده کنید و احساس طراوت و شادابی را برای بالکن خانه تان به وجود آورید.

چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی به آبیاری و هرس کردن های مداوم ندارد و از طرف بسیار سریع و آسان نصب می شود وقابلیت شستشو دارد. شما می توانید از چند گلدان گل و گیاهان سر سبز و طبیعی برای زیباتر شدن فضای بالکن استفاده کنید و تراس خانه تان را دلنشین تر نمایید.

نصب چمن مصنوعی برای بالکن به دلیل کوچک بودن فضا نیازی به چسب ندارد. بنابراین با قرار دادن چندتا صندلی و یک میز و چند گلدان گل در اطراف و گوشه های می توانید از زیبایی و آرامش تراس خانه تان لذت ببرید.

چمن مصنوعی برای بالکن

بهترین چمن مصنوعی برای تراس و بالکن

اغلب افرادی که قصد خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس خانه شان دارند از کارشناسان فروشگاه ایرانیان چمن درباره بهترین چمن مصنوعی برای تراس می پرسند. اما این مورد کاملا به شما و نحوه استفاده تان از فضای بالکن دارد.

به عنوان مثال چمن مصنوعی با ارتفاع ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر برای افرادی مناسب است که می خواهند با کفش یا دمپایی بر روی تراس و بالکن چمن شده راه بروند. چمن مصنوعی با این ارتفاع مدل ها و طرح های بسیار زیبایی دارد.

اما اگر می خواهید با پای برهنه بر روی چمن مصنوعی راه بروید باید از مدل هایی استفاده کنید که دارای ارتفاع کمتری باشند ، حدود ۱۰ تا ۲۵ میلیمتر. چمن مصنوعی هایی که دارای الیاف کوتاه تری دارند بسیار ساده و سریع تر شستشو می شوند و زباله و آشغال کمتری را به خود جذب می کنند.

بطور کلی دو نوع چمن مصنوعی از نظر بافت وجود دارد. چمن مصنوعی تک بافت و دوبافت یا فیلر. با توجه به این دسته بندی مدل های تک بافت بسیار ساده و سریع تر تمیز می شوند و قابلیت شستشوی بیشتری دارند. اما نوع دو بافت یا فیلر به دلیل اینکه آشغال بیشتری جذب می کنند خیلی شستشوی آسانی ندارند.

راه رفتن روی چمن مصنوعی با ارتفاع ۱۴ تا ۲۵ میلیمتر با پای برهنه می تواند احساس طبیعی بودن بیشتری را برای تان ایجاد نماید.

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس په ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همانطور که می دانید چمن مصنوعی تزئینی دارای مدل های متنوعی است. انواع چمن های مصنوعی تزئینی را می توان به مدل های با الیاف کوتاه، الیاف بلند و متوسط تقسیم بندی کرد. همچنین نرم و لطیف بودن چمن های مصنوعی باعث تفاوت در قیمت این محصول می شود. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس خانه خود را داشته باشید باید به ویژگی های مهم زیر توجه کنید :

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

۱ – دارای الیاف بلند باشد : ارتفاع الیاف چمن بر اساس سلیقه مشتری می باشد. معمولاً چمن های مصنوعی تزئینی از ارتفاع ۸ تا ۴۵ میلیمتر در بازار فروش دارد. چمن هایی که دارای ارتفاع الیاف بلندتری هستند به چمن های طبیعی شباهت بیشتری دارند. همچنین خاصیت کاهش فشار ضربات ناشی از زمین خوردن در آنها بیشتر است. چمن های مصنوعی با ارتفاع کوتاه ظاهر طبیعی ندارند و به دلیل تراکم پایین چندان نرم هم نیستند. البته شستشو و تمیز کردن چمن های مصنوعی که ارتفاع کمی دارند بسیار ساده تر است. ایرانیان چمن به افرادی که قصد خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس خود را دارند، توصیه می کند از مدل های با تراکم بالا و ارتفاع بلند انتخاب نمایند.

۲ – دارای تراکم بالا باشد : چمن های مصنوعی با ارتفاع بلند علاوه بر اینکه نرم تر هستند، به دلیل داشتن تراکم بیشتر برای نصب در بالکن و تراس مناسب تر هستند. چمن هایی که دارای تراکم بیشتر هستند حس بهتری را هنگام راه رفتن بر روی آنها به شما منتقل می کنند. اگر می خواهید از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس بزرگ به عنوان محلی برای پذیرایی از مهمانان خود استفاده کنید، پیشنهاد می دهیم حتماً از مدل های چمن مصنوعی متراکم انتخاب نمایید.

۳ – انتخاب چمن مصنوعی نرم و لطیف برای بالکن و تراس : چمن هایی که دارای دیتکس کمتر هستند بر اساس کیفیت نخ استفاده شده در تولید آنها بسیار نرم و لطیف تر می باشند. بهتر است از چمن مصنوعی با دیکتس نخ پایین برای تزئین بالکن و تراس استفاده کنید، زیرا این مدل ها نرم تر بوده و لطافت بیشتری دارند.
هرچه چمن مصنوعی نرم تر باشد، زمانی که بر روی آن بدون کفش یا دمپایی راه می روید احساس بهتری دارید. به ویژه اگر می خواهید از فضای بالکن و تراس برای محل بازی کودکان استفاده کنید. به طور کلی برای تزئین چنین مکان هایی است بهتر است از چمن مصنوعی نرم و لطیف استفاده شود. البته نرمی نخ های استفاده شده در این محصول ربطی به ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ندارد. بلکه میزان نرمی چمن ها به نوع و جنس نخ و همچنین شکل برش سطح مقطع آن دارد.
چمن های مصنوعی که دارای نخ های ضخیم و زیر هستند می تواند باعث آسیب به پوست حساس کودک شما شود. و مشکلات پوستی برای آنها ایجاد کند.

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

۴ – چمن مصنوعی قابل شستشو بخرید : بهترین مدل چمن مصنوعی مدل هایی هستند که به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن باشند. و آب به راحتی از منافذ زیرین چمن خارج شده تا از تجمع آب و ایجاد بوی ناخوشایند در فضای بالکن و تراس جلوگیری شود. چمن مصنوعی تراس و بالکن باید به گونه ای نصب شوند که اگر آن ها را شستشو می دهید یا زیر باران خیس می شوند، آب را از زیر خود به سمت ناودان هدایت کنند.
برای تمیز کردن و شستشوی چمن مصنوعی می توانید از آب تحت فشار و شامپو فرش استفاده کنید. البته پیش از اینکار برای چمن هایی که دارای الیاف بلند هستند باید از جاروبرقی برای تمیز کاری اولیه استفاده کنید.

۵ – چمن مصنوعی استاندارد و بهداشتی : متاسفانه برخی از کارخانه ها و تولید کننده های چمن مصنوعی از مواد اولیه و نخ هایی استفاده می کنند که حاوی مقادیر زیادی سرب می باشند. سرب ماده ای سمی است که می تواند ایجاد حساسیت های شدید پوستی و حتی مسمویت در افراد بکند. برای همین شرکت ایرانیان چمن تمام تلاش خود را برای فروش چمن مصنوعی استاندارد و کاملاً بهداشتی به مشتریان گرامی دارد. تا ضمن حفظ سلامت شما و کودکان و خانواده تان بتوانید از محصولی استفاده کنید که دارای بیشترین ضریب اطمینان و سلامت را داشته باشد.

چگونه بالکن و تراس خانه را زیباتر کنیم؟

چمن مصنوعی بالکن و تراس

اگر میخواهید فضای بالکن و تراس خانه تان را زیباتر کنید و برای گذاراندن اوقات استراحت از این فضا استفاده نمایید بهترین پیشنهاد نصب چمن مصنوعی برای بالکن است.

اغلب افراد برای زیباتر شدن تراس و بالکن از گلدان و گل و گیاه استفاده می کنند ولی اگر از چمن مصنوعی برای تراس در کنار گل و گیاهان طبیعی استفاده نمایید زیبایی و طراوت بیشتری به محیط بالکن شما می دهد و در زیباتر شدن موثرتر خواهد بود.

اغلب خانه ها و آپارتمان به دلیل موقعیتی که دارند نمی توانند از چمن طبیعی برای زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل شان استفاده نمایند. زیرا چمن طبیعی باید بطور منظم آبیاری و هرس شود و به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارد.

از طرفی شما نمی توانید چمن طبیعی را بر روی پشت بام خانه و یا روی تراس بکارید. بنابراین بهترین روش برای تغییر دکوراسیون تراس نصب چمن مصنوعی برای بالکن است. زیرا علاوه بر اینکه به هرس کردن و آبیاری و مراقبت های خاصی نیاز ندارد همان احساس طبیعی بودن را برای شما ایجاد می کند.

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

چمن مصنوعی دارای دو مدل بهاره و پاییزه با الیاف بسیار زیبایی که دارند کاملا طبیعی به نظر می رسند و اگر با پای برهنه بر روی آنها راه بروید همان حس چمن طبیعی را به شما القا می کند و بسیار با طراوت و زیباست.

تبدیل بالکن و تراس به فضای بازی کودکان با چمن مصنوعی

امروزه اکثر خانواده ها نگران تفریح و بازی کودکان خود هستند. زیرا بردن هر روز بچه ها به پارک یا بازی کردن شان در کوچه خیابان کار دشواری است. بنابراین اگر در خانه تان تراس دارید می توانید با نصب چمن مصنوعی برای بالکن منزل خود فضای بازی و سرگرمی بچه ها را درون خانه ایجاد کنید تا هم در کنار شما باشند و هم اینکه از بازی کردن درون خانه لذت بیشتری ببرند.

چمن مصنوعی برای بالکن

تاثیر چمن مصنوعی در کاهش دمای خانه

شاید برایتان عجیب باشد اما استفاده از چمن مصنوعی در تراس می تواند موجب کاهش دمای محیط منزل شما شود. علت این امر خاصیت ویژه الیاف چمن مصنوعی است که با مقاومت در برابر نور خورشید و جلوگیری از انتقال گرمای آن می تواند باعث کاهش دمای خانه شود. در حالی که بالکن و تراس هایی که سطح آنها با بتن یا موزاییک و غیره پوشیده شده است با بازتاب نور آفتاب موجب انتقال حرارت خورشید به درون خانه می شوند.

نگهداری از چمن مصنوعی ساده و کم هزینه

چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی به آبیاری و هرس کردن های مداوم و کود و سم پاشی نیاز ندارد. و همین موضوع باعث کاهش هزینه های شما می شود و نگداری چمن مصنوعی را بسیار مقرون به صرفه تر می کند.

از طرف دیگر نظافت چمن مصنوعی بسیار کار ساده ای است و با وجود قابلیت شستشو دیگر هیچ جای نگرانی برای تمیز کردن این محصول نخواهید داشت.

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

قیمت چمن مصنوعی با توجه به مواردی که درباره هزینه نگداری و نظافت چمن های طبیعی گفته شد از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. بنابراین شما می توانید با خرید چمن مصنوعی برای بالکن خانه تان بدون صرف هزینه های اضافی بابت هرس کردن و آبیاری و غیره حس طبیعی بودن و طراوت چمن را نیز داشته باشید.

رنج قیمت چمن مصنوعی از حدود متر مربعی ۹۰ هزار تومان در دو طرح بهاره و پاییزه برای خرید چمن مصنوعی های با ارتفاع ۱۵ سانتیمتر شروع می شود. که بهترین گزینه برای استفاده در بالکن و تراس هستند و به راحتی قابل شستشو می باشند.

اگر قصد خرید چمن مصنوعی بهاره و پاییزه را دارید می توانید از فروشگاه ایرانیان چمن بازدید نمایید.

البته ما به شما پیشنهاد خرید چمن مصنوعی در رنج قیمتی ۱۲۰ و ۱۳۰ هزار تومان برای هر متر مربع را می دهیم. زیرا با این قیمت می توانید چمن مصنوعی با ارتفاع ۲۵ میلیمتری خرید کنید و از بهترین مدل های بهاره و پاییزه که در فروشگاه ایرانیان چمن هست انتخاب نمایید. البته باید ذکر کنیم که شستشوی چمن مصنوعی هایی که دارای ارتفاع بیشتری هستند نسبت به مدل هایی که ارتفاع کمتری دارند تا حدودی سخت تر است و زمان بیشتری باید برای نظافت چمن ها صرف کنید.

هرچند که چمن مصنوعی مدل بهاره به دلیل تک بافت بودن نسبت به مدل های مشابه با ارتفاع ۲۵ میلیمتری زمان کمتری برای نظافت و شستشو نیاز دارد. ولی هرچه قدر ارتفاع چمن بیشتر باشد کیفیت و زیبایی آن نیز بیشتر است و قیمت بالاتری دارد به عنوان مثال چمن مصنوعی با ارتفاع ۳۵ میلیمتر یا بالاتر بسیار زیبا بوده و طبیعی تر بنظر می رسند.

حس قدم زدن در طبیعت

خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

چمن مصنوعی های با ارتفاع ۳۵ میلیمتر و بالاتر را می توانید در فروشگاه مشاهده نموده و باهم مقایسه کنید. یکی از عواملی که در قیمت این محصول اهمیت دارد ابعاد مورد سفارش است. برای محاسبه مساحت چمن مصنوعی برای بالکن خانه تان ابتدا باید طول و عرض تراس را اندازه گیری کنید و سپس طول و عرض بالکن را در هم ظرب کنید تا مساحت مورد نیاز برای نصب چمن مصنوعی بدست آید.

سپس برای محاسبه قیمت چمن مصنوعی باید مساحت بالکن را در قیمت هر متر مربع چمن ضرب کنید تا مبلغ قابل پرداخت برای شما نمایش داده شود. قابل ذکر است که هزینه بدست آمده فقط بابت خرید چمن مصنوعی است و شامل خدمات نصب و چسب و غیره نمی باشد.

برای همین و با توجه به اندازه کوچک اغلب تراس و بالکن ها خودتان می توانید بدون نیاز به خرید چسب و هماهنگ کردن با نصاب چمن ، با استفاده از چند گلدان سنگین وزن و یا یک میز و تعدادی صندلی از حرکت چمن مصنوعی بر روی تراس جلوگیری کنید. و یا با استفاده از چندتا میخ کوچک در چهرگوشه کار باعث استحکام بیشتر آن شوید.

پیشنهاد میکنیم برای دریافت تخفیفات خرید چمن مصنوعی حتما در خبرنامه ایمیلی فروشگاه ایرانیان چمن عضو شوید و بصورت هفتگی یا روزانه تخفیفات ما را دریافت نمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید و نصب چمن مصنوعی می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۳۳۳۸۰۳۹۲ – ۰۲۱ با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.